Lista aktualności Lista aktualności

Szlachetna Paczka prosto z katowickich lasów

Piękna idea Szlachetnej Paczki ponownie zakiełkowała w naszych sercach. W zeszłym roku udało nam się pomóc jednej z siemianowickich rodzin - Pani Jolancie i Panu Jerzemu. Mieliśmy przeświadczenie, że w kolejnym roku powtórzymy całą akcję – i tak się stało - pomagamy rodzinie z Katowic – Pani Ewie i jej dzieciom.

Z inicjatywy Związku Leśników Polskich, pracownicy Nadleśnictwa Katowice ich rodziny i przyjaciele przekazali w dniu dzisiejszym Szlachetną Paczkę.

 - Mimo, że czasu było niewiele, dzięki hojności wielu ludzi udało się zgromadzić niezbędne środki na prezenty dla naszej „szlachetnopaczkowej” rodziny - mówi Leszek Schnaider Przewodniczący Związku Leśników Polskich przy Nadleśnictwie Katowice, który jak w zeszłym roku wraz z żoną Elżbietą mocno zaangażował się w akcję.

Za pomoc dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tego szczytnego dzieła. Liczymy, że udało nam się, choćby w części, przybliżyć marzenia „naszej rodziny”, a są one wspaniałe – gra w reprezentacji Polski w piłce nożnej, gra zespole koszykarskim i ukończenie szkoły kosmetycznej. Nie mogło więc w paczce zabraknąć piłkarskich butów, kosmetyków i tak niezbędnego w dzisiejszych czasach komputera.

Wielkie pakowanie i jedziemy ...

Na miejscu powitało nas kilkunastu wolontariuszy, którzy z młodzieńczą energią pomogli nam wnieść paczki. W szkole panował przyjemny gwar. Przekazaliśmy Paczkę, ktoś zrobił pamiątkowe zdjęcie i już ... po wszystkim.

Jak przystało na leśników, przekazaliśmy także małą żywą choinkę, symbol odradzającego się życia i nadziei - to przecież nieodłączny symbol nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że nasz podarunek płynący z głębi „leśnych serc”,  wywoła w Wigilijny wieczór uśmiech na wielu twarzach.