Sadzenie lasu w Górkach gmina Lędziny

Przedstawiciele Starostwa Bieruńsko-Lędzińskiego i Nadleśnictwa Katowice wraz z mieszkańcami na terenie gminy Lędziny w Górkach wspólnie sadzili las.

Przedstawiciele Starostwa Bieruńsko-Lędzińskiego i Nadleśnictwa Katowice wraz z mieszkańcami na terenie gminy Lędziny w Górkach wspólnie sadzili las. Przy sadzeniu dębów, jodeł brali udział: Starosta powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Bernard Bednorz, burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel, poseł Andrzej Sośnierz, radni powiatowi, liczne grono harcerzy, strażaków, młodzieży szkolnej oraz dorosłych mieszkańców powiatu. Nadleśnictwo Katowice reprezentowali Nadleśniczy Nadleśnictwa Katowice Pan Stanisław Jeziorański, leśniczowie z okolicznych leśnictw Pani Barbara Mach-Myrcik Pan Paweł Hulbój oraz podleśniczy Pan Mirosław Jarnot. Swoim doświadczeniem przy sadzeniu wsparła firma AD-ARBO Adam Michniak, która na co dzień pracuje w lasach powiatu.

Pogoda podczas sadzenia dopisała i uczestnicy mogli kopać dołki dla sadzonek w bezdeszczowej aurze. Po zakończeniu sadzenia deszcz podlał sadzonki co na pewno przełoży się na dobre przyjęcie drzewek. Przy obsadzanej powierzchni Nadleśnictwo Katowice wystawiło stoisko edukacyjne na którym można było dowiedzieć się czym na co dzień zajmuje się leśnik, na czym polega prawidłowa gospodarka leśna i jak wygląda wymiana pokoleniowa drzew w lesie. Zaprezentowano również drewno jako surowiec ekologiczny
i uniwersalny,  towarzyszący nam na co dzień.


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów