Wydarzenia Wydarzenia

Leśny Piknik Rodzinny – w kolorach tęczy

Pierwszy dzień już za nami – pogoda co chwila płatała nam figle – z nieba na przemian lały się żar i deszcz. Kapryśna aura nie przestraszyła jednak Ślązaków i wielu z nich zawitało do katowickiej Doliny Trzech Stawów.

Na scenie przez cały czas trwały występy dzieci i młodzieży, w tym zespołu sygnalistów myśliwskich z Technikum Leśnego w Brynku, a przy naszych stoiskach można było się dowiedzieć o sekretach życia pszczół i zajrzeć do prawdziwego ula, stanąć "oko w oko" z królem puszczy - żubrem, zbudować własną budkę lęgową, nauczyć rozpoznawania tropów zwierząt. Miłośnicy budownictwa poznawali arkana ciesielstwa i stawiali dom z drewna. Wiele osób skorzystało również z przejażdżki Leśnym Busem, który obwoził pasażerów po leśnych ostępach Nadleśnictwa Katowice z przystankiem przy wieży obserwacyjnej na wzgórzu Wandy. Powietrze po ulewach było przejrzyste i widok był niezwykły.

O godzinie 16:30 Marcin Krupa - wiceprezydent Katowic i Tadeusz Norman - Nadleśniczy Nadleśnictwa Katowice wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu ekologicznego. Zaraz potem wspólnie z młodymi mieszkańcami Katowic - Magdą i Marcelem - posadzić  drzewka "leśnego labiryntu".

Pierwsza czerwcowa tęcza nad Katowicami pojawiła się właśnie podczas Leśnego Pikniku Rodzinnego. Jednak zanim rozpostarła się na niebie, kilkakrotnie uciekaliśmy pod przeludnione namioty :-).

Jak tylko pojawiało się słońce przy naszych stoiskach edukacyjnych robiło się gęsto. Deszcz i grad sprawiały, że pod namiotami oprócz leśników i "leśnych eksponatów" znajdowali się wszyscy nasi goście z całym swoim dobytkiem :-). To dopiero była edukacja - na zewnątrz szalał żywioł, a wewnątrz można było spokojnie rozmawiać.

O 18:30 ostatecznie się wypogodziło i przestrzeń pod sceną zaczęła się wypełniać. Występ zespołu Carrantuohill pożegnał czerwono zachodzące słońce. Oczekujemy co przyniesie jutro ... liczymy na słońce :-)

Przedsięwzięcie odbyło się z okazji obchodzono w tym roku jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych przy wsparciu finansowym Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych (CILP).