Wydarzenia Wydarzenia

Święto Niepodległości na terenie Nadleśnictwa Katowice

Katowiccy leśnicy wzięli udział w obchodach 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczciliśmy pamięć ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Byliśmy również obecni na uroczystościach zorganizowanych przez Wojewodę Śląskiego.

W wojewódzkich obchodach Święta Niepodległości w Katowicach udział wzięli leśnicy biura dyrekcji na czele z Wiesławem Kucharskim Dyrektorem RDLP w Katowicach oraz pracowników Nadleśnictwa Katowice, których reprezentował zastępca Nadleśniczego Bolesław Bobrzyk.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły  się o godz. 10. przed archikatedrą Chrystusa Króla, występem Górniczej Orkiestry Dętej KWK Katowice-Kleofas oraz chóru X Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach.

O godz. 10.30 odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez arcybiskupa Wiktora Skworca. Po mszy w szyku uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Józefa Piłsudskiego na plac Chrobrego, gdzie odegrany został hymn państwowy i podniesiona flaga państwowa. Po oficjalnych przemówieniach odbył się uroczysty apel pamięci, oddano salwę honorową oraz złożono wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
Uroczystości zakończyła widowiskowa defilada ulicą Jagiellońską i występ mażoretek z Miejskiego Domu Kultury Ligota przy wtórze orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.