Leśna Sala Edukacyjna Leśna Sala Edukacyjna

Leśna Sala Edukacyjna

Chcesz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o otaczającym Cię świecie? Chcesz poczuć powiew wiatru, chłód zimy, piękno i potęgę letniej burzy? A może słyszałeś, że w naszych lasach mieszkają daniele? Czy lasów w Polsce przybywa? Na te, i na wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź. Zapraszamy do odwiedzenia leśnej sali edukacyjnej i spotkania z leśnikiem - gospodarzem śląskich lasów i miłośnikiem przyrody.

W piwnicach wyremontowanego budynku administracyjnego Nadleśnictwa Katowice stworzona została  Leśna Sala Edukacyjna.  Całe przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W Sali prezentowanych jest wiele ciekawych tematów dotyczących przyrody i leśnictwa naszego regionu, m.in.: specyfiki prowadzenia gospodarki leśnej, bogactwa zasobów przyrodniczych, ekspozycja dotykowa skór różnych zwierząt, a także "historyczny gabinet Leśniczego".

W Sali zainstalowano nowoczesny system multimedialny pozwalający odwiedzającym samodzielnie odtworzyć setki zgromadzonych dźwięków i opisów przyrody, głosy zwierząt, a także muzykę myśliwską.

Zapraszamy wszystkich miłośników lasu i przyrody do odwiedzenia naszych progów. W celu umówienia grup prosimy o kontakt z sekretariatem Nadleśnictwa.